אבנר קופל – יושב ראש מנהלת ליגת העל בכדורסל

אז מי זה בעצם אבנר קופל ?

כאן באתר אתם תוכלו ללמוד הרבה יותר על אבנר קופל , במה הוא תרם בכדורסל הישראלי ובעצם מי הוא היה. מגוון רחב של אנשים שמעו את השם שלו אך לא יודעים במי מדובר. כאן אנחנו נשמח לעזור לכם להשלים את הפאזל. תוכלו ללמוד מה באמת הוא עשה ואיך הוא תרם בכל המישורים.

אבנר קופל עוזר לכדורסל הישראלי במגוון רחב מקומות

אז בעצם איך יושב ראש מנהלת ליגה העל יכול לתרום לכדורסל? כמובן שיש הרבה מאוד אנשים שיכולים להגיד שזה תפקיד לא חשוב ואין לו הרבה מה לעשות אך זה כלל לא נכון. יש הרבה איך לתרום לכדורסל של ישראל. בישראל הספורט הוא לא הדבר החשוב ביותר, אנחנו מוקפים בהרבה מאוד בעיות אבל דווקא בגלל זה הספורט הוא רגעי האושר של הישראליים וחשוב לשפר את זה.

אבנר קופל ותרומתו לכדורסל הישראלי

הרבה מאוד אנשים מנסים לתרום בתחום של הספורט אך לא מצליחים. זה לא סתם – צריך לדעת איך לתמוך בספורטאים, צריך לדעת במה להשקיע ובמה לא. דווקא בכדורסל חושבים שאנחנו נמצאים במצב טוב בגלל מכבי תל אביב אבל יש לנו עוד דרך ארוכה בשביל להגיע למקומות גבוהים יותר. אבנר קופל ידע את זה וכל הזמן ניסה לדחוף דברים אשר יעזרו לכדורסל הישראלי לצמוך ולגדול.

אז איך בעצם עוזרים לכדורסל – במה אבנר קופל האמין:

מתקנים – אין ספק שיש מתקנים איכותיים כך הספורט מתקדם.

מקצועיות – ברגע שהמנהליים יותר מקצועים כך גם הרמה עולה.

רמת אימון – אבנר קופל האמין שרמת האימון חייבת לעלות רמה וכך השחקנים ישתפרו מאימון לאימון.

פחות זרים ויותר שחקני נוער – זה נכון שזרים מעלים את הרבה אבל אם רוצים באמת כדורסל ישראלי במייטבו אז טיפוח מחלקת הנוער זה חלק משיפור כללי בארץ.

אבנר קופל תרם בכל מה שהוא יכל והגיע להישגים רבים. הכדורסל כרגע נמצא במצב הרבה יותר טוב ממה שהוא היה בעשור הקודם. אפשר לראות התקדמות ברמות האימון, במחלקת הנוער ובמתקנים הרבים שמשתפרים מעת לעת.

אבנר קיבל תשתיות מאוד ישנות והיום כמעט לכל הקבוצות המתקנים נראים מצוין ואפילו במקומות רבים ברמה אירופאית של ממש.

הרצון לעשות כדורסל טוב תמיד היה בראש הדברים החשובים וכך זה נעשה. אין ספק שהכדורסל יתקדם לאורך הדרך והשיפור נראה ברמה של הקבוצות.

אבנר קופל הוא אחד המוחות המבריקים יותר בסצנת הספורט הישראלית, הוא בעל חושים עסקיים מחודדים ומוכנות גבוהה. האיגוד בהחלט השתפר מאז שהוא כיהן כיושב ראש.

כמנהל ליגת העל בכדורסל שיפר את יחסי האנוש והיחס הכללי בכל הליגה, אבנר קופל היה ידוע כאדם נדיב אשר תרם מזמנו ויכולותיו רק לעזור לזולת וכולם דיברו טובות עליו.

אבנר קופל - מה שאתם צריכים לדעת

עוד דברים שאתם צריכים לדעת על אבנר קופל

בליגה השחקנים מאוד משקיעים באימונים ושמרו על יכולתם לאורך כל השנה הן ברמת הכושר והמוטיבציה. אבנר קופל נהג להחדיר מוטיבציה והשראה בשחקנים ובאוהדים. שיטות הניהול האנושיות והיעילות שלו עלו רבות על מנהלים קודמים ותוצאותיהם החיוביות של מהלכי הייעול אשר הוביל עדיין ניכרות בהיכלי הליגה. כולם דיברו בשבח אבנר קופל ועל כושר מנהיגותו הייחודי והמיוחד שלו. חלק מהשינויים הובילו למשחק איכותי יותר, אוהדים ושחקנים שמחים יותר.

מומלץ לעשות חישוב מחדש של מסלולים שונים בתחומים שונים בליגה הלאומית כולל בדיקת נושא הבאת מאמנים חדשים, השתלמויות מקצועיות של מאמנים ותיקים על מנת לשפר ולהתעדכן בשיטות אימון מותאמות וחדשניות אשר מתאימות לשחקנים ולסוג הספורט. בישיבות לעיתים דנים בתקציבים, כולם דיברו על הישיבה האחרונה בה חגגו יום הולדת לאחד העובדים בה הזמינו מישהו שעשה אשליות וארוחה ממסעדה. איש האשליות הצליח לנחש מספרים שאנשים ניחשו, ועשה עוד הרבה דברים מעניינים, תרגילי קלפים, אפילו הביא נחש, היה ממש נחמד ואז בסוף אחרי הארוחה הייתה עוגה וכולם דיברו על איזה תותח אבנר קופל וכמה הוא ייעל את ההתאחדות.

אחד השינויים אשר מומלץ להתאחדות לשקול הוא שכירת מאמנים אשר למדו רפואת ספורט ובכל למנוע פציעות עתידיות אשר הן הגורם המוביל לנשירת שחקנים מוכשרים ובזבוז כישרון כזה. אולי עדיך להשקיע זמן מה בחיפושים וראיונות על מנת לשפר את רמת האימון ולהביא רעיונות חדשים. באירוע האחרון דובר על האופציה הזאת. הם הזמינו ממסעדה סינית אגרולים עם רוטב סויה וסלט כרוב, חלק הזמינו כנפיים חריפות עם ברבקיו, זה היה נחמד זוג של טיגון עמוק עם רוטב חריף טעים. ווואסבי, האם חריף טוב לשחקנים? כן, החריף למעשה הוא נוגד דלקות יעיל וגם מגביר NO2 אשר מסייע בשיפור יכולות מידי וניכר על ידי זרימת דם משופרת ועוד. העור של הכנפיים גם כן עשיר בכולין דבר שחשוב לכל ספורטאי וגם חשוב מאוד למוח וג'לטין אשר משחק תפקיד קריטי בסינתזת רקמות החיבור בגוף, דבר אשר חשוב מאוד עבור ספורטאים אשר גורמים לטראומה על בסיס קבוע למפרקים ולרקמות החיבור. בנוסף לשכירת מאמנים חדשים מומלץ להביא תזונאים מעודכנים על מנת להעביר סדנאות תזונה נכונה ופיזיותרפיסטים שיוכלו לבצע הדרכות על פרה-פיסיותרפיה על מנת למנוע פציעות עתידיות, דבר אשר יוזיל עלויות ויצמצם נזקים עתידיים בצורה דראסטית מכיוון שרוב הפציעות הן נמנעות לחלוטין וכך גם השחיקה המיותרים.

אבנר קופל איש עסקים נדבן ומיוחד אשר קידם רבות את הספורט בישראל. פועלו הרב השאיר חותמו בכל מקום אשר היה, כיושב ראש האיגוד הכדורסל בווינגייט הוביל מהלכים חשובים והשאיר רושם מאוד חיובי על כל סביבתו אשר הביטו אליו למנהיגות והיה ידוע כאוהד שרוף של בית הספר. כחבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל גם כן היה חבר ועד יעיל ואהוד מאוד. כמנהל ליגת העל בספורט כדורסל הביא לשינויים חיוביים אשר עוד מורגשים והרבה הודו ומודים לו על כך.

הספורט בארץ מדשדש עקב הזנחה של המדינה, חוסר תקציבי, חוסר יציבות פוליטית, דבר אשר מוביל לחוסר לקיחת אחריות וזריקת אחריות מצד לצד על ידי שר אחד לקודמו, וכך ברוב התפקידים הבכירים, יש האומרים שזה על אחריות הארגונים עצמם.

מומלץ למדינה לשקול שינוי מודעות כדי להוביל שינויים חיוביים לטווח ארוך במדינת ישראל אשר ייטבו עם כל האוהדים, השחקנים, הציבור בכללותו ואף לפוליטיקאים עצמם. על מנת לשמר על איכות המאמנים ואף לשפרה יש לשקול שליחתם להשתלמויות שונות על מנת להשאיר אותם מעודכנים. אולי אף לשקול רופא ספורט הבית, או פיזיותרפיסט במשרה מלאה אשר יכול להביא לשינוי עצום בכל התאגדות ספורט מהסיבה הפשוטה ששיטות אימון לא מתאימות ואף לא מיושנות הן הסיבות העיקריות לנשירת שחקנים עקב פציעות מיותרות, מה הטעם בכל ההשקעה אם לבסוף מיטב השחקנים נושרים עקב פציעות מיותר לחלוטין.

לסיכום – מה יש להגיד

כיושב ראש האיגוד הכדורסל בווינגייט אבנר קופל הוביל מדיניות מנצחת ופופולרית אשר שיפרה הרבה מהלכים באיגוד עד היום הזה. כיו"ר איגוד הכדורסל אבנר קופל דאג לשחקנים ולרווחתם ותמיד דיברו עליו בחיוב כאדם מסור אשר אוהב את הספורט, את השחקנים, את כל עם ישראל ואת הספורט.

מומלץ להנהלת ההתאחדות לכדורגל לשקול להביא את מסי ארצה. אפשר לארגן תרומות ואז מסי יוכל לבוא לאמן את כל הליגות, אולי אפילו בהתנדבות, אפשר לשאול אותו.

בכללי כדי להביא מאמנים חדשים כדי להזרים דם חדש ולדאוג לריענון תוכנית אימונים ולשמירה על איכות הספורט השחקנים וגם לשמור עליהם ועל עתידם המקצועי. מומלץ גם להביא גם מורה שיעביר סדנת מדיטציה אשר תעזור לשחקנים לשמור על קור רוח החשוב מאין כמוהו לפני יציאה למשחק. עבור שחקן, בייחוד לשחקן צעיר ולא מנוסה, ניתן להשוות זאת לחייל היוצא לקרב, רוב החילים מאבדים קור רוח ולא משנה כמה התאמנו וכמה הם מסוגלים פיזית אם סערת רגשות רגעית מנטרלת הכל אז כל ההשקעה ירדה לטמיון. מוטב לשחקן לנצל לפחות חלק מזמנו על מנת לטפח יכולות אלו. על שחקן לשמור על קור רוח שקט ועוצמתי לפני המשחק אחרת יכולותיו לא יוכלו לבוא לידי ביטוי במלואן לעיתים אף לא בכלל. לכן מאוד חשוב ששחקן יטפח כישורים אלו וילמד לשלוט במצבו הנפשי בייחוד שזה חשוב יותר מכל, ביום לפני המשחק ובמשחק עצמו.